XARELTO 20 mg 28 film kaplı tablet
İlaç Kartı
Rivaroksaban
B01AF01
251,56 TL
8699546090150
Normal Reçeteli bir ilaçdır.
C

XARELTO Bayer firması tarafından üretilen ve tablet şeklinde piyasaya sürülen erken maddesi rivaroksaban olan ilaçtır.

XARELTO ilacının etken maddesine veya içerisinde bulunun her hangi bir maddeye karşı allerjiniz var ise ilacı kullanmayınız. Aşırı mide beyin kanaması ihtimalniz var ise ilacı kullanmaktan kaçınınız.

XARELTO tablet ağızdan alınır venöz tromboemboli önlenmesi için kullanılan proflakstik doz 10 mg’dir. Büyük kalça ameliyatlarından sonra 5 haftaya kadar kullanılması önerilmektedir.

XARELTO yemeklerle beraber veya ayrı kullanılabilir.  Ciddi böbrek yetmezliği durumu varlığında ilacın dikkatli kullanılması ve doz ayarlaması yapılması gerekmektedir.

XARELTO ilacının çocuk yaş grubunda kullanılması tavsiye edilmemektedir.  Klinik olarak aşırı kanaması olan hastaların kullanması tavsiye edilmemektedir.

XERALTO kullanımı anti-mikotik azol grubu ilaç kullananlarda ve anti-HIV tedavi gören hastalarda önerilmemektedir. Ciddi böbrek yetmezliği olan hastaların dikkatli kullanması gerekmektedir.

XERALTO’yu düzenli NSAİİ yani steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar ile beraber kullanmayınız.

XERALTO gebelik kategorisi C’dir. Doktorunuzun ekstra b,r tavsiyesi olmadığı sürece bu ilacı kullanmanız önerilmez.  Aynı zamanda emzirenlerde kullanımına yönelik yeterli çalışma bulunmamaktadır.


Yan Etki Bildir