Hakkımızda

Bizi daha yakından tanıyın

İlaclar.net 2020 yılı haziran ayı itibariyle kullanıma sunulmuş, Türkiye’nin en modern ve kullanışlı ilaç veritabanıdır. Başta hekimler ve sağlık profesyonelleri olmak üzere tüm internet kullanıcılarına açık, tamamen ücretsiz kar amacı gütmeyen bir ilaç arama motorudur. Günümüz şartlarında yazılı kaynaklara başvurunun azalması, sanal kaynaklar ve internet sitelerinin ön plana çıkmasıyla beraber tıp ve eczacılık alanında internet ortamında bilgi edinme ihtiyacı doğmuştur. İlaclar.net bu bağlamda sektörün içinde bulunan iki sağlık profesyoneli tarafından kurulmuş, emsallerine göre doğru bilgiye kolay ulaşılabilen modern tasarımı ile sizlerin aramalarına cevap vermektedir.

İlaclar.net veritabanı, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve ilaç firmaları tarafından herkese açık olarak yayınlanan kullanma talimatı, kısa ürün bilgisi verileri doğrultusunda siz kullanıcılarına doğru bilgiyi sunmaktadır.

Websitemiz ilaç rehberi ve sağlık rehberi olarak iki bölümden oluşmuş olup tamamen kullanıcıların doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması üzerine planlanmıştır. Herhangi bir ilaç-ürün satışı veya kar amacı ticari kaygı söz konusu değildir. Yazılan bütün içerikler sağlık profesyonelleri tarafından kontrol edilmekte ancak öneri tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Daha önce hiçbir ilaç sitesinde yer bulmamış olan “Yan Etki Bildir” bölümü aktif olarak çalışmakta olup, bildirilen yan etkiler firmalara iletilmektedir.

Hekiminize danışmadan herhangi bir ilacı kullanmamanız gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilir, sitemizi geliştirmek adına fikir ve görüşlerinizi bildirebilir, şikayetlerinizi iletebilirsiniz.