ZOVIRAX 250 mg 5 flakon
İlaç Kartı
Asiklovir
J05AB01
92,17 TL
8699522792030
Normal Reçeteli bir ilaçdır.
B

Zovirax, etken maddesi asiklovir olan ve iltihap tedavisinde kullanılan antiviral ilaçtır. Özellikle herpes semplex virüs, cytomegalorivirüs ve varicella zoster virüs’te doktorlar tarafından kullanılması önerilir.

Zovirax, iltihap tedavisinde sık kullanılan bir ilaçtır. Özellikle genital bölgelerde ortaya çıkan iltihapların giderilmesinde hekimler tarafından sık reçete edilir ve özellikle hastane ortamında ki tedavilerde kullanılır.

Zovirax’ın etken maddesi olan asiklovir’e karşı aşırı hassasiyeti olan ve alerji öyküsü olanların ilacı kullanması kesinlikle önerilmemektedir. Böbrek rahatsızlığı olan ve yaşlı hastalarında doktor önerisi olmadan ilacı kullanmaları önerilmemektedir.

Hamilelik esnasında zovirax kullanımı firma tarafından doktor tavsiyesine bırakılmıştır. Eğer gebelik dönemindeyseniz ilacı kullanmadan önce muhakkak doktor tavsiyesi alınız. Emzirme dönemindede ilacın kullanımı konusunda doktor önerisi muhakkak alınmalıdır.

Zovirax alım dozu doktor tarafından belirlenmektedir, flakon damar içine alınması durumunda minumum 1 saat sürecek şekilde yavaş yavaş damara enjekte edilmesi gerekmektedir. Krem formatı için hekimin önerdiği şekilde kullanılmalıdır.


Yan Etki Bildir