FITO krem 40 gr
İlaç Kartı
D03AX
19,33 TL
8699772350493
Normal Reçeteli bir ilaçdır.
B

Fito krem, içerisinde triticum vulgaresulu ekstresi ve etilenglikol monofonil etken maddelerini barındıran krem çeşitidir. Kullanım amacı, cilt hücrelerini yenilemektir. Yara ve şekil bozukluklarının iyileşmesinde etkilidir. Yanık, soğuk çatlakları, ekzama ve sedef gibi hasalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Günde 2 kez vücutta var olan olgu bölgesine hafif ve yumuşakça masaj yapılarak uygulanır. Yan etkisi yok denecek kadar az bir ilaç türevidir. Olası ciddi yan etkileri, ayak, bilek ve yüz bölgesinde şişmeler ve efes almada güçlük. Fitoya karşı alerjisi olanlarda bu yan etkilerin görülme olasılığı yüksektir. Bu tür durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Gebelik kategorisi: B dir. İlaç firması, gebelik döneminde lokal uygulama ve biyoyararlanımın düşük seviyede olmasından dolayı gebelik döneminde kremin güvenle kullanılabileceğini belirtmiştir.

Madecassol, hepatubex ve madefix gibi eşdeğerleri mevcuttur. Normal reçeteli jenerik bir ilaçtır. Geri ödeme kodu: 03027’dir.


Yan Etki Bildir