Pharmactive İlaç San. Ve Tic. A.ş.

Firma Hakkında

2010 yılında kurulan akılcı ve hasta odaklı ilaç üretmeyi baz alan firmadır. "Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana" manifestosu ile yoluna devam eden firmanın 200 milyon dolarlık dünya çapında bir yatırımı mevcuttur.

108 bin m2 alan üzerine kurulu Çerkezköy’de bulunan, Avrupa GMP sertifikalı fabrikasında sıvı, yarı katı ve katı hatlarda 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahiptir.

Faaliyetinin henüz birinci yılında, Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan BfArM tarafından verilen ve dünya çapında prestiji olan Avrupa GMP sertifikasını alan Pharmactive, Mayıs 2017 tarihinde bu sertifikasını yenilemeye hak kazanmıştır.

Pharmactive İlaç, modern tesislerindeki 3200 m2’lik Ar-Ge merkezi “PharmAR-GE” ile  Türkiye’nin, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sayılı Ar-Ge merkezlerinden birisidir. 

Geniş ürün yelpazesi ile, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda büyüyen Pharmactive İlaç, esnek üretim kabiliyeti ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde Abbott, Astra Zeneca, GlaxoSmithKline, Reckitt Benckiser, Sandoz ve Chiesi gibi global ilaç firmalarının Türkiye’deki üretim ortağıdır. 

Biyoteknoloji alanında da önemli yatırımlara imza atan Pharmactive İlaç’ın bu yatırımıyla Türkiye, dünyada biyoteknolojik ilaç üretebilen 6.ülke olacaktır.

Kurucularının ilaç sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesi, sermaye ötesi değerleri ve iddialı hedefleri ile Türkiye’nin en büyük eşdeğer ilaç firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen Pharmactive, yüksek kalitede ilacı uygun maliyetlerle üreterek, gerek Türkiye gerekse dünyadaki hastalara umut olmaya devam etmektedir.