EKZE-MANT %0,1 + %2 EMULSIYON JEL

İlaç Bilgileri
D01AC52
55,24 TL
8699561340094
Beyaz Reçete
C  

EKZE-MANT EMULSIYON JEL, etken madde olarak Mikonazol Nitrat + Triamsinolon Asetonid içeren bir ilaçtır. EKZE-MANT %0,1 + %2 EMULSIYON JEL Orva İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından üretilmekte olup 8699561340094 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. EKZE-MANT %0,1 + %2 EMULSIYON JEL güncel satış fiyatı 55.24 TL'dir. Gebelik kategorisi C 'dir.

Endikasyonları

Antifungal, antienflamatuar, antipruritik ve vazokonstrüktif etkilidir. Enflamatuar semptomlarla birlikte görülen yüzeyel mantar enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir.

4.2. Pozoloji ve uygulama şekli

Pozoloji / uygulama sıklığı ve süresi:

Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. EKZE-MANT doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde, mümkünse tedavi süresi 10 günü geçmeyecek şekilde, günde 2 defa deriye ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanır. EKZE-MANT yüz ve genital bölgelerde en fazla 1 hafta süreyle kullanılmalıdır.

EKZE-MANT inflamasyonlu mikozlarda, inflamasyon tamamen yok olana kadar kullanılabilir. Gerekirse kortikosteroit içermeyen bir antifungal ile tedaviye devam edilir.

Uygulama şekli:

Sadece topikal olarak uygulanır.

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler:

Böbrek/Karaciğer yetmezliği:

Böbrek yetmezliği olan hastalarda doz ayarlamasına gerek yoktur.

Karaciğer yetmezliği olan hastalarda, hipotalamus-hipofiz-adrenal (HPA) eksen fonksiyonları düzenli olarak takip edilmelidir (idrar testi, plazma serbest kortizol ve adrenokortikotropik hormon (ACTH) stimülasyon testi).

Pediyatrik popülasyon:

EKZE-MANT pediyatrik hastalarda kullanılırken HPA eksen fonksiyonları düzenli olarak takip edilmeli (idrar testi, plazma serbest kortizol ve ACTH stimülasyon testi), geniş yüzeylerde ve uzun süre ile kullanılmamalıdır.

EKZE-MANT %0,1 + %2 EMULSIYON JEL

Yan Etki Bildir