TRANKO-BUSKAS 40 draje
İlaç Kartı
A03BB01
0,00 TL
8699517120602
Takibi Zorunlu Reçeteli bir ilaçdır.
C

Tranko Buskas, kırmızı reçeteli ilaç gurubunda yer alan ve medazepam etken maddesi içeren karın ağrısı şikayetlerini gidermede kullanılan ilaçtır. Aynı zamanda heyecan ve endişe giderici ve kas gevşetici özelliği vardır. Piyasaya 20 ve 40 drajelik formatlarda sunulmuştur.

Tranko buskas, sindirim, üreme, idrar yolları ve bunun gibi diğer iç organlarda kas gevşemesini sağlayarak spam çözen bir etkiye sahiptir. Bu etki etken maddesi olan Hyosin-N-butilbromid’den gelmektedir. Mide bölgesinde yanma – kramp, safra bölgesinde oluşan şişlikler ve ağrı, bağırsaklarda oluşan şişlikler, istemsiz hıçkırık ve dismonere döneminde ağrıyı azaltma amacıylada kullanılmaktadır.

Tranko buskas, etken maddesine karşı aşırı duyarlılığı olan hastaların bu ilacı kullanmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Aksi takdirde alerji durumu ortaya çıkacak ve istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkacaktır.

Tranko buskas, yemeklerden önce aç olarak alınır. Bu bir bardak su yardımıyla yapılmalıdır. Ayrıca tranko buskas alkol ile birlikte alınmamalıdır. Alkole tölerans gösterebildiği firma tarafından belirtilmiştir.

Hamilelik döneminde sadece doktor tavsiyesi ile kullanımı önerilmektedir. Eğer devam eden bir tedavi sırasında bu ilacı kullanıyorsanız derhal ilacı kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız. Emzirme döneminde de tranko buskas kullanımı doktorun uygun görmediği durumlarda önerilmemektedir.

Tranko buskas yetişkin dozu günde 3 kere 10-20 mg arası değişim göstermektedir. Bu değerin üzerine çıkılması istenmeyen yan etkilere sebebiyet vermektedir. Bu nedenle doktora danışmadan doz aşımı yapılmamalıdır. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Aynı zamanda 65 yaş üstü hastalarda da doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Tranko Buskas yan etkileri, nasıl kullanılır, eşdeğerleri vb. gibi bilgilere yukarıda yer alan uygun sekmelerden ulaşabilirsiniz.


Yan Etki Bildir