PRILAM DR 10 MG/ 10 MG DEGISTIRILMIS SALIMLI 30 TABLET

İlaç Bilgileri
R06AA59
88,91 TL
8699680090788
Beyaz Reçete
A  

PRILAM DR 10 MG/ 10 MG DEGISTIRILMIS SALIMLI 30 TABLET, Aç karna kullanması önerilen, etken madde olarak Doksilamin süksinat + Pridoksin Hcl içeren bir ilaçtır. PRILAM DR 10 MG/ 10 MG DEGISTIRILMIS SALIMLI 30 TABLET İlko İlaç San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilmekte olup 8699680090788 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. PRILAM DR 10 MG/ 10 MG DEGISTIRILMIS SALIMLI 30 TABLET güncel satış fiyatı 88.91 TL'dir. Gebelik kategorisi A 'dir.

Endikasyonları

PRİLAM DR, hamile kadınlarda geleneksel yöntemlere yanıt vermeyen mide bulantısı ve kusmanın tedavisi için kullanılır

Pozoloji/ uygulama sıklığı ve süresi:

Tedavinin birinci gününde önerilen doz, uyumadan önce iki adet PRİLAM DR tablettir. Eğer bu doz yeterli düzeyde semptomları kontrol altında tutabiliyorsa, uyumadan önce her gün iki adet tablet almaya devam edilir. 2. günün öğleden sonrasında semptomlar devam ediyorsa, akşam yatmadan önce standart doz olan iki tableti alınıp, 3. günün başından itibaren bir tablet sabah, iki tablet uyumadan önce olmak üzere üç tablet alınır. 4. günde semptomlar hala düzelmediyse dördüncü günden itibaren bir adet sabah, bir adet öğleden sonra ve iki adet yatmadan önce olmak üzere dört tablet almaya başlanmalıdır.

Günlük olarak önerilen maksimum dozaj 4 tablettir (bir adet sabah, bir adet öğleden sonra ve iki adet yatmadan önce).

Uygulama şekli:

PRİLAM DR’nin aç karnına bir bardak su ile alınması tavsiye edilir (Bkz. Bölüm 4.4. Özel kullanım uyarıları ve önlemleri). Hastalar, tabletlerin kırılmaması, bölünmemesi veya çiğnenmemesi gerektiği konusunda uyarılmalıdır. 

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler:

Karaciğer yetmezliği:

PRİLAM DR kullanımı karaciğer yetmezliği olan hastalarda değerlendirilmemiştir.

Böbrek yetmezliği

PRİLAM DR kullanımı böbrek yetmezliği olan hastalarda değerlendirilmemiştir.

Pediatrik popülasyon

18 yaşının altındaki çocuklarda PRİLAM DR kullanılmamalıdır.

Çocuklarda aşırı doz doksilamine maruz kalma durumunda ölümcül olayların rapor edildiği bilinmektedir. Aşırı doz vakaları koma, grand mal nöbetleri ve ani kalp durmaları ile karakterizedir. Çocuklar ani kalp durması bakımından yüksek risk grubunu oluşturmaktadır. 1,8 mg/kg üzeri dozlar çocuklar için toksik doz olarak rapor edilmiştir. 3 yaşında bir çocuk 1.000 mg doksilamin süksinat aldıktan 18 saat sonra ölmüştür. Bununla beraber, doksilamin miktarı ile doksilamin plazma seviyesi ve klinik semptomatoloji arasında bir bağ görülmemiştir.

Geriatrik popülasyon

Veri yoktur.

PRILAM DR 10 MG/ 10 MG DEGISTIRILMIS SALIMLI 30 TABLET

Yan Etki Bildir