MAJEZIK %0.25 oral sprey 30 ml

İlaç Bilgileri
Flurbiprofen
R02AX01
66,29 TL
8699536510019
Beyaz Reçete
C-C-D  

MAJEZIK %0.25 oral sprey 30 ml, etken madde olarak Flurbiprofen içeren bir ilaçtır. MAJEZIK %0.25 oral sprey 30 ml Sanovel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilmekte olup 8699536510019 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. MAJEZIK %0.25 oral sprey 30 ml güncel satış fiyatı 66.29 TL'dir. Gebelik kategorisi C-C-D 'dir.

Endikasyonları

Orofarenjiyal alana da bağlı (örn. dişeti iltihapları, ağız iltihapları, yutak iltihapları) ağrılarda rahatsızlığı giderici, antiinflamatuar olarak semptomatik tedavide kullanılır. Diş tedavileri sonrasında da koruyucu olarak kullanılır.

Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi:

Günde 3 defa ilgili bölgeye doğrudan 3 püskürtme yapılarak uygulanır. Her bir püskürtme 0.13 ml olup, 0.325 mg flurbiprofen içerir.

Uygulama şekli:

MAJEZİK oral sprey, çözelti ağızda ilgili bölgeye püskürtülerek uygulanır, yutulmamalıdır.

Uygulama sırasında aşağıdaki yönlendirmeleri takip ediniz:

  1. Majezik % 0.25 Oral Sprey, Çözelti şişesini Şekil 1’de olduğu gibi dik konumda tutunuz.

Şekil 1

  1. Majezik % 0.25 Oral Sprey, Çözelti şişesinin başlık kısmında yer alan sprey kolunu Şekil 2 ve Şekil 3’de olduğu gibi nazikçe sağa veya sola çevirerek yatay konuma getiriniz. Uygulama aparatlarının yerlerinden çıkarılmamasına özen gösteriniz.

Şekil 2 Şekil 3

  1. İlk kullanımda, yüzden uzak bir yöne doğru tutarak, düzenli bir püskürtme elde edinceye kadar pompalama düğmesine birkaç kez basınız.

  1. Başınız dik ve karşıya bakar pozisyonda iken, Şekil 4’de olduğu gibi sprey kolunu ağız içerisinde ilgili bölgeye yönlendirerek pompalama düğmesine önerilen sayıda basarak uygulayınız. (Bkz. Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar)

Şekil 4

  1. Uygulama sonrasında sprey kolunu Şekil 1’de olduğu gibi tekrar aşağı bakacak pozisyona getiriniz. Şişeyi kutusuna yerleştirerek dik duracak şekilde saklayınız.

  1. Ürünün sprey kolunu ve kapağını yerinden çıkarmayınız, yıkamayınız.

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler:

Böbrek yetmezliği:

Böbrek yetmezliği olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.

Karaciğer yetmezliği:

Karaciğer yetmezliği olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.

Pediyatrik popülasyon:

12 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.

Geriyatrik popülasyon:

Yaşlılarda kullanımı ile ilgili veri bulunmamaktadır.

MAJEZIK %0.25 oral sprey 30 ml

Yan Etki Bildir