BUTADERM %1 KREM (30 G)

İlaç Bilgileri
D01AE23
55,52 TL
8699293350293
Beyaz Reçete
C  

BUTADERM %1 KREM (30 G), etken madde olarak Butenafin Hidroklorür içeren bir ilaçtır. BUTADERM %1 KREM (30 G) Generica İlaç San. Ve Tic. A.ş tarafından üretilmekte olup 8699293350293 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. BUTADERM %1 KREM (30 G) güncel satış fiyatı 55.52 TL'dir. Gebelik kategorisi C 'dir.

Endikasyonları

BUTADERM, M. furfur (eski adı P. orbiculare) kaynaklı tinea (pityriasis) versicolor, interdigital tinea pedis, tinea corporis, E. floccosum, T. mentagrophytes, T. rubrum ve T. tonsurans kaynaklı tinea cruris dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisinde endikedir.

Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi

Yetişkinlerde kullanımı:

İnterdigital tinea pedis tedavisinde BUTADERM 7 gün boyunca günde iki kere veya 4 hafta süre ile günde bir kere uygulanmalıdır. Tinea (pityriasis) versicolor, tinea corporis veya tinea cruris’li hastalar iki hafta boyunca günde bir kere BUTADERM uygulamalıdır. Yeterli miktarda BUTADERM, hastaların etkilenen bölgesini ve yakın çevresindeki deriyi kaplayacak şekilde sürülmelidir.

Tedavi döneminden sonra klinik bir iyileşme görülmezse tanı ve tedavi gözden geçirilmelidir.

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler

Çocuklarda kullanımı:

12 yaş altındaki pediyatrik hastalarda güvenlilik ve etkililik çalışılmamıştır zira tinea versicolor 12 yaş altındaki hastalarda yaygın değildir.

Geriyatrik hastalar:

BUTADERM’in yaşlı hastalarda kullanımına dair özel bir durum yoktur.

BUTADERM %1 KREM (30 G)

Yan Etki Bildir