BUTADERM % 1 DERIYE UYGULANACAK SPREY, COZELTI (30 ML)

İlaç Bilgileri
D01AE23
23,15 TL
8699293510277
Beyaz Reçete
C  

BUTADERM % 1 DERIYE UYGULANACAK SPREY, COZELTI (30 ML), etken madde olarak Butenafin Hidroklorür içeren bir ilaçtır. BUTADERM % 1 DERIYE UYGULANACAK SPREY, COZELTI (30 ML) Generica İlaç San. Ve Tic. A.ş tarafından üretilmekte olup 8699293510277 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. BUTADERM % 1 DERIYE UYGULANACAK SPREY, COZELTI (30 ML) güncel satış fiyatı 23.15 TL'dir. Gebelik kategorisi C 'dir.

Endikasyonları

BUTADERM, M. furfur (eski adı P. orbiculare) kaynaklı tinea (pityriasis) versicolor, tinea corporis, E. floccosum, T. mentagrophytes, T. rubrum ve T. tonsurans kaynaklı tinea cruris dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisinde endikedir.

Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi:

Yetişkinlerde kullanım:

Tinea (pityriasis) versicolor, tinea corporis veya tinea cruris’li hastalar iki hafta boyunca günde bir kere BUTADERM uygulamalıdır.

Tedavi döneminden sonra klinik bir iyileşme görülmezse tanı ve tedavi gözden geçirilmelidir.

Uygulama şekli:

Yeterli miktarda BUTADERM, hastaların etkilenen bölgesini ve yakın çevresindeki deriyi kaplayacak şekilde uygulanmalıdır. Kıllı vücut bölgelerinde kullanımı uygundur.

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler

Böbrek/Karaciğer yetmezliği:

Böbrek/Karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanımına ilişkin ek bilgi bulunmamaktadır.

Pediyatrik popülasyon:

12 yaş altındaki pediyatrik hastalarda güvenlilik ve etkililik çalışılmamıştır zira tinea versicolor 12 yaş altındaki hastalarda yaygın değildir.

Geriyatrik popülasyon:

BUTADERM’in yaşlı hastalarda kullanımına dair özel bir durum yoktur.

BUTADERM % 1 DERIYE UYGULANACAK SPREY, COZELTI (30 ML)

BUTADERM İlaçları

Yan Etki Bildir