ARVELES 50 mg/ 2 ml enjektabl çözelti içeren 10 ampül
İlaç Kartı
M01AE17
19,97 TL
8699832750027
Normal Reçeteli bir ilaçdır.
C

Non Steroid yani steroid olmayan ağrı kesiciler grubunda yer alır her bir ampulde  50mg/2g deksketoprofen bulunmaktadır. Önerilen dozu doktorunuz aksini söylermediği sürece günde 3 adeti geçmemelidir. 

Tercihen yemekle beraber veya hemen sonrasında alınmalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliğinde önerilen doz 50mg geçmemelidir. Deksketoprofene ve diğer NSAİİ’lere ya da ilacın içerisinde bulunan diğer yardımcı maddelerden bir tanesine allerjisi bulunanlar aşırı duyarlılık reaksiyonuna karşı ilacı kullanmamalıdır.

Endikasyonları arasında osteoartrit, ankilozan spontilit, romatoid artrit, dismenore gibi hastalıklar bulunur.Aynı zamanda aktif veya şüpheli peptik ülser kanaması olan hastaların kullanımı uygun değildir. 

Çocuk ve adolesan yaş grubunda ilacın kullanımıyla ilgili yeterli veri bulunmamaktadır.  Yaşlı hastalarda böbrek karaciğer veya kardiyovasküler fonksiyon bozuklukları görülme ihtimali daha yüksektir. Bu yaş grubunun doktoruna danıştıktan sonra kullanması tavsiye edilir.

İlacın gebelik kategorisi C’dir. Gebelik 3. Trimesterından sonra kullanımı kesin kontraendikedir.

Her NSAİİ grubunun olduğu gibi arveles ilacı da enfeksiyoz hastalıkların seyrini maskeleyebilir. Her ilacın doktor kontrolü ile kullanılması önerilir. Detaylı ürün bilgisi için yukarıdaki sekmelere göz atabilirsiniz.


Yan Etki Bildir