A-FERIN PLUS pediatrik 100 ml şurup

İlaç Bilgileri
R05X
11,09 TL
8699570570147
Beyaz Reçete
C  

A-FERIN PLUS pediatrik 100 ml şurup, Tok karna kullanması önerilen, etken madde olarak Parasetamol + Chlorpheniramine Maleate + Pseudoephedrine Hcl içeren bir ilaçtır. A-FERIN PLUS pediatrik 100 ml şurup Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş. tarafından üretilmekte olup 8699570570147 barkod numarası ile piyasaya sunulmuştur. Beyaz Reçete ile satışı yapılmaktadır. A-FERIN PLUS pediatrik 100 ml şurup güncel satış fiyatı 11.09 TL'dir. Gebelik kategorisi C 'dir.

Endikasyonları

A-FERİN PLUS pediyatrik şurup; grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda ortaya çıkan; ateş, burun tıkanıklığı, kırıklık hali ve minör adale ağrıları, genizde kaşıntı gibi semptomların tedavisinde kullanılır.

Pozoloji/Uygulama sıklığı ve süresi

Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlarda kullanılır:

12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde (44 kg ve üstü):

Her 6 saatte bir 20 mL

6–12 yaş grubundaki çocuklarda (22-43 kg):

Her 6 saatte bir 10 mL

Uygulama şekli:

Oral yoldan kullanılır.

Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler:

Böbrek/Karaciğer yetmezliği:

A-FERİN PLUS pediyatrik, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. A-FERİN PLUS pediyatrik şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kontrendikedir.

Pediyatrik popülasyon:

6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. 6-12 yaş arası kullanımı önerilmemektedir.

Geriyatrik popülasyon:

A-FERİN PLUS pediyatrik’ in yaşlılarda kullanımı araştırılmamıştır.

Diğer

Alkol alan kişilerde hepatotoksisite riski nedeniyle günlük alınan parasetamol dozunun 2000 mg’ı aşmaması gerekir.

A-FERIN PLUS pediatrik 100 ml şurup

Yan Etki Bildir