ADVANTAN S çözelti %0.1 20 ml
İlaç Kartı
D07AC14
15,23 TL
8697529650346
Normal Reçeteli bir ilaçdır.
C

ADVANTAN, özelti krem ve pomat formları bulunan bir ilaçtır.

20ml ambalajlarda satılmaktadır. Egzama (mayasıl) tedavisi için cilde haricen uygulanır. Ani gelişen egzamada, kaşıntıyla seyreden kronik deri iltihabında, sulu egzamada, çocuk egzamasında ve diğer egzama türlerinde kullanılır.

Günde bir defa ince bir tabaka şeklinde derinin problemli kısmına uygulanır. Erişkinler 12 haftadan fazla kullanmamalıdır. Uygulandığı bölgede kaşıntı ve yanmaya sebep olabilir. Kızarıklık, cilt kuruluğu, karıncalanma ve aşırı hassasiyet gibi yan etkileri de görülebilir. Muhtevasındaki metilprednisolon aseponat veya yardımcı maddelerden herhangi birine alerjisi olanlar bu ilacı kullanmamalıdır.

Frengi ya da verem nedeniyle bir bozukluğun meydana geldiği alanlarda kullanılmamalıdır. Gül hastalığı, suçiçeği, ağız çevresinde dermatit, atrofik deri hastalıklarıyla ilişkili herhangi bir bozukluk mevcutsa ADVANTAN tedavisine başlanmamalıdır.

Bu ilaç gözlere ve derideki açık yaralara temas ettirilmemelidir. Gebelik kategorisi C olarak bildirilmiştir. Gebeliğin ilk trimesterinde kortikosteroid içerikli preperatların kullanımı önerilmediğinden hamilelikte ADVANTAN kullanmadan önce hekime danışılmalıdır.

Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanımı gerekli görülse bile tedavi uzun sürmemeli, kapalı pansuman ve geniş alana uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Emzirme döneminde memelerin üzerine sürülmemelidir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmadan önce doktora danışılması gerekir.


Yan Etki Bildir